Kategorie
Eventy

Organizacja szkolenia „od kuchni”

Wydawać by się mogło, że organizacja szkolenia nie powinna sprawiać nikomu problemu. Co to za trudność zaprosić wszystkich do jednego miejsca, w celu omówienia ważnych zagadnień? Fakt, może jeszcze kilkanaście lat temu tak było, ale teraz priorytety się zmieniły. Teraz trzeba zwrócić uwagę na wszystkie detale, w tym na sale szkoleniowe, gdzie gromadzą się wszyscy uczestnicy spotkania.

Odpowiednie miejsce

Decydując się na organizację szkolenia https://ckadn.pl/event-czym-jest/, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą wpływać m.in. na późniejszą ocenę organizatora całego spotkania. Jeżeli ktoś chciałby być postrzegany przez pryzmat dobrego profesjonalisty, musi przyłożyć się do dopięcia wszystkiego na ostatni guzik.

Na pierwszy rzut, idzie lokalizacja sali szkoleniowej. Jeżeli spotkanie odbywa się dla zamkniętego grona z jednej firmy, wybór nie powinien stanowić problemu. Gorzej, jeżeli całe spotkanie ma gromadzić także osoby z zewnątrz. Należy wybrać takie miejsce, które jest łatwo dostępne – zarówno, jeżeli chodzi o dojazd samochodem, jak również komunikację krajową. Warto pomyśleć o tym, aby spotkanie zorganizować w miejscu, które oddalone jest od zgiełku wielkiego miasta – w szczególności, jeżeli będzie to szkolenie kilkudniowe. Obowiązek można również połączyć z przyjemnym odpoczynkiem popołudniami.

Oferta na miejscu

Sale szkoleniowe muszą zostać wyposażone w odpowiedni sprzęt multimedialny, który będzie ułatwiał przekaz podczas spotkań. Należy sprawdzić, co będzie potrzebne dokładnie organizatorowi, a także co jest w stanie zaoferować nam dana sala. Należy się również upewnić, czy za wypożyczenie sprzętu nie trzeba będzie ponieść dodatkowej opłaty. W niektórych miejscach pobierana jest dodatkowa opłata, dlatego należy się upewnić. Chociaż w zdecydowanej większości takie sprzęty wliczane są już do całościowej ceny.

Pod uwagę należy również wziąć możliwość zapewnienia posiłków w trakcie przerw. Przyda się na pewno możliwość zamówienia na miejscu cateringu dla wszystkich uczestników szkolenia.