Kategorie
Biuro

Czy spinacze biurowe mają jeszcze sens w biurze?

Obieg dokumentów w przestrzeni biurowej to nadal coś, co wymaga organizacji i odpowiedniego usystematyzowania. Pomimo przeniesienia znacznej ilości dokumentów do obiegu cyfrowego, nadal wiele firm ma  w swoich biurach niezastąpione kartki A4, które pozostawione luźno bardzo szybko wprowadzą bałagan w nawet najlepiej zorganizowanej przestrzeni. Od wielu lat zapanować nad nimi pomagają nam różne formy spinaczy biurowych i spinaczy do papieru. Poznaj kilka ich rodzajów. Pierwsze spinacze biurowe pojawiły się już w XIX wieku i na stałe zagościły w miejscach pracujących z arkuszami papieru

Spinacz do papieru, czyli co?


Najprościej charakteryzując, spinacz do papieru, to odpowiednio uformowany kawałek drutu służący do utrzymania kartek papieru razem.

Jaki rodzaj spinacza wybrać by było wygodnie?


Wybierając spinacze do papieru (https://www.biurfan.pl/klipy-i-spinacze-biurowe-cat-347), weź pod uwagę ich rozmiar i typ. Przy dużych arkuszach papieru dobrze sprawdzają się duże spinacze do papieru, które pozwalają na wygodne spięcie większej ilości kartek razem. Jeśli zależy Ci na tym, by kartki były w nienaruszonym stanie, to bardzo dobre są spinacze z dwoma długimi drutami i czarnym plastikowym wkładem. Pozwalają one na bardzo wygodne spięcie dokumentów, nawet gdy mamy ich dużo.

spinacze

Zszywacz, czy spinacze biurowe?

Jeśli masz do czynienia z niedużą ilością kartek, to świetnym rozwiązaniem są spinacze do kartek w formie zszywek, które dokonują mechanicznej ingerencji w miejscu spięcia, jednak dają bardzo trwały i wygodny sposób na połączenie kartek ze sobą.

Pewne jest, że mimo iż większość dokumentów została przeniesiona do komputera, spinacz biurowy nadal jest jednym z artykułów biurowych, który jest niezbędny pod ręką.