Kategorie
Eventy

Segregatory biurowe i organizacja biura

Każda firma posiada ogrom dokumentów, które trzeba uporządkować. By uniknąć zaginięcia ważnej faktury czy umowy, warto zaopatrzyć biuro w segregatory lub teczki. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli na zachowanie przejrzystości i porządku w ogromnej dokumentacji, a także usprawni szukanie.

Wiele segregatorów biurowych posiada specjalne zakładki, dzięki którym można ułożyć dokumenty na przykład alfabetycznie bądź chronologicznie. Jest to świetne rozwiązanie i stosunkowo nie wymaga ogromnego nakładu czasu. Segregatory biurowe powinny posiadać także koszulki, w które można włożyć określoną liczbę arkuszy bez stosowania zszywacza. Istnieją różne formaty i wielkości, z tego względu różnią się ceną. Najpopularniejsze są segregatory biurowe A4, gdyż to standardowy format dokumentów. Czasem kupowane są także segregatory A5 bądź A3, jednakże jest to znacznie mniej popularne rozwiązanie.

Gdzie kupić?

W segregatory biurowe można się zaopatrzyć zarówno w papierniczych sklepach stacjonarnych, w dużych marketach jak i hurtowniach. Często kupowane są także w internecie. Segregatory są z reguły podobnej jakości, dlatego nie trzeba specjalnie przebierać w ofertach, by kupić odpowiedni.

Cena

Cena waha się w zależności od rozmiaru segregatora, jego grubości czy też grafiki umieszczonej na okładce. Większość miejsc posiada segregatory dobrej jakości, warto przed kupnem jednak sprawdzić, czy prawidłowo się otwiera czy zamyka.